10.04.2018
Поділитися: 7
  • Facebook
16158

Інструкція, як навчити читати дитину

Як дитину привчити до читання? Сьогоднішні першокласники не вчать букви за букварем, вони відразу читають тексти й переказують. Отже, якщо батьки не подбали, щоб малюк навчився читати ще до школи, дитині буде не просто в першому класі. Як правильно прищепити любов до читання, ми розповімо нижче.

1.Не можна дитину примушувати! Діти завжди все повторюють за батьками. Добре, якщо дорослі своїм прикладом демонструватимуть зацікавленість друкованою продукцією, а не інформацією з ґаджетів. Розкладайте на видному місці яскраві дитячі книжки, з виразом читайте малюкові казки та цікаві історії.

2. Дошкільника не треба вчити буквам, малюкові складно зрозуміти, чим відрізняється буква від звуку. Саме тому спочатку: к, л, с, р, а потім: ка, ел, ес, ер. Вивчайте, як це звучить у слові.

3. Після того, як малюк вивчить позначення звуків, можна починати співати склади. Дитина набагато краще засвоює поєднання голосного й приголосного звуків. Можна купити букви-магнітики і складати їх поєднання на холодильнику. Наприклад, ну, ма, па, му, ле і далі.

4.Набагато простіше засвоюється буква в самому слові, ніж окремо. Після проспівування складів, можна починати складати їх в прості, короткі слова. Наприклад, мама, тато, диня, каша, вона і так далі.

5. Діти не люблять, коли їх примушують до чогось і перевіряють. Організуйте процес навчання у вигляді гри, щоб дитині було весело й цікаво.

6.Ідіть від простого до складного. Спочатку склади на розспів, потім короткі слова, що складаються максимум з двох складів або склад плюс один приголосний. Причому букви ь, й залиште на останок.

7.Грайте «в читання» всюди: удома на кухні, по дорозі в магазин. Читайте вивіски на будівлях і рекламні банери. Не сваріть малюка за помилки, тим самим ви відбиваєте інтерес до читання. Ставтеся з терпінням до дитини, вона ще вчиться.

8.Пропонуйте малюкові різноманітні ігри, пов'язані з читанням і буквами. Наприклад, знайти в реченні слова на букву А (Р, С, Х ...) або серед кількох букв знайти голосний звук.

9.Пояснюйте дитині, що читання необхідно в звичайному житті щодня. Показуйте вітальні листівки, свої записи в блокноті, пишіть малюкові записки.

10.Заведіть щоденник досягнень. Є відомий спосіб домагатися кращих результатів - це читання на швидкість. Записуйте через кожні 2 тижні, скільки слів дитина читає, - і навіть за невеликі досягнення робіть малюкові маленький подарунок.

11. Заняття слід проводити регулярно, бажано по 10 хвилин на день. Якщо вам здається, що дитина досягла гарних результатів, необхідно закріплювати навички щодня. Регулярність і терпіння - успіх до відмінних результатів.

Читання можна назвати зарядкою для мозку, оскільки в цьому процесі беруть участь усі відділи сірої речовини.

Компанія «Академія розвитку інтелекту SMARTUM Україна» приділяє читанню особливу увагу і розробила цікаву методику «Ліберика» для збільшення швидкості читання.

Пройшовши курс «Ліберика», дитина зможе легко і швидко читати книги, буде отримувати задоволення від цього процесу. Отримані навички допоможуть у майбутньому швидко запам'ятовувати й обробляти отриману інформацію, що дуже корисно школяреві.

Комплексний підхід у створенні методик реалізований за допомогою унікальної інтернет-платформи, підручників і сучасних технологій, що дозволяє сприймати інформацію по-новому і значно ефективніше.